enlv
Jaunumi

Jaunumi

Pilsētā testē ar ūdeņradi darbināmu autobusu

Turpinot izpēti par zaļās enerģijas – ūdeņraža – izmantošanu pilsētas transportlīdzekļos, SIA “Jelgavas autobusu parks” (JAP) šonedēļ pilsētā testē ar ūdeņradi darbināmu autobusu. Trešdien autobuss kursēja 1. un 4. maršrutā, šodien – 2. un 22. maršrutā, un kādā no maršrutiem autobuss kursēs arī piektdien līdz pusdienlaikam. Tiesa, šoreiz gan nepārvadājot pasažierus. Lasīt vairāk »

Pagarina Jelgavas iedzīvotāja kartes un Jelgavas skolēna apliecības derīguma termiņu

Šodien Jelgavas domes sēdē grozīti Jelgavas iedzīvotāja kartes un Jelgavas skolēna apliecības lietošanas noteikumus, nosakot, ka līdzšinējās kartes ir derīgas līdz brīdim, kad persona saņem jauno karti, bet ne ilgāk kā līdz šā gada 31. decembrim. Šādas izmaiņas veiktas, lai nodrošinātu to, ka jelgavnieki var saņemt nepārtrauktu pašvaldības atbalstu pilsētas sabiedriskā transporta izmantošanai. Jau ziņots, ka 31. jūlijā vairāk nekā 2500 senioriem, kā arī vairāk nekā 100 represētajām personām beigsies Jelgavas iedzīvotāja kartes derīguma termiņš. Šīm personām bija jānoformē jaunā Jelgavas iedzīvotāja karte. Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs (ZRKAC) nedēļas garumā organizēja arī papildu pieteikumu pieņemšanu jauno karšu izgatavošanai, taču, ... Lasīt vairāk »

10.jūlijā Jelgavas sabiedriskais transports kursēs pēc svētdienas kustības saraksta

Pirmdiena 10. jūlijs – diena pēc Dziesmu svētkiem – valstī ir noteikta par brīvdienu. 10. jūlijā Jelgavas pilsētas nozīmes maršrutos sabiedriskais transports kursēs pēc svētdienas kustības grafika. 10.jūlijs ir pēdējā diena, kad nekursēs uz XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku norises laiku slēgtie reis. Tie atsāks kursēt no 11. jūlija. Ar slēgto reisu sarakstu var iepazīties Šeit. SIA “Jelgavas autobusu parks”. Lasīt vairāk »

Braukšanas maksas atvieglojumi skolēniem vasaras brīvlaikā

Visiem skolēniem braukšanas maksas atvieglojumi pilsētas sabiedriskajā transportā tiek piešķirti mācību gada laikā, taču Jelgavas pašvaldības saistošie noteikumi paredz, ka skolēniem, kuri brīvlaikā ir iesaistīti mācību procesā, interešu izglītības nodarbībās vai vasaras nodarbinātības programmā, atvieglojumus piešķir arī vasaras brīvlaikā. Atvieglojumi tiek piešķirti, pamatojoties uz izglītības iestādes vadītāja rakstisku iesniegumu. Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem 1.–8. un 10.–11. klašu skolēniem mācību gads noslēdzas 31. maijā, 9. klašu audzēkņiem – 14. jūnijā, bet 12. klašu beidzējiem – 21. jūnijā. Tie skolēni, kuri pēc mācību gada noslēguma būs iesaistīti vasaras nodarbinātības programmā, interešu izglītībā vai mācību procesā, varēs saņemt braukšanas maksas atvieglojumus – ... Lasīt vairāk »

Labākie autobusa vadītāji 2022!

Labas iemaņas drošā braukšanā, cieņa pret pasažieriem un kolēģiem, māka iekļauties termiņos, kā arī rūpes par transportlīdzekļa drošību – tas viss raksturo aizvadītā gada SIA "Jelgavas autobusu parks" (JAP) labākos šoferus. Uzņēmums šogad jau desmito reizi godina un izceļ godprātīgākos, cītīgākos, atsaucīgākos un labākos autobusa vadītājus. Par 2022. gada labāko pilsētas sabiedriskā transporta vadītāju atzīts Ints Kunrads, kurš uzņēmumā strādā jau 20 gadus.

Lasīt vairāk »

Burtu palielināšana
Kontrasti