enlvru
Jaunumi

“Izkāp no telefona!”

SIA “Jelgavas autobusu parks” 09.01.2019. parakstīja memorandu par mobilā telefona nelietošanu transportlīdzekļa vadīšanas laikā un turpinās šogad organizēt ikgadējo autobusu vadītāju apmācību, kuras ietvaros, visi darbinieki tiks iepazīstināti ar riskiem, kādi pastāv lietojot mobilo tālruni transportlīdzekļa vadīšanas laikā. Zemāk ir plašāka informācija par šo kampaņu, kurā aicināti iesaistīties “Drošākā uzņēmuma autoparks” laureāti.

Mobilo telefonu lietošana automašīnas vadīšanas laikā ir aktuāla un plaši izplatīta problēma – pie stūres mobilo telefonu lieto vairāk nekā 80% autovadītāju, turklāt lielākā daļa jeb 60% no viņiem to dara dažādu darba jautājumu risināšanai – lai atbildētu uz uzņēmuma vadības zvaniem, kolēģu sūtītām ziņām, sazinātos ar klientiem un sadarbības partneriem.

Cīņa ar mobilo telefonu lietošanu auto vadīšanas laikā ir arī darba devēju līdzatbildība, un darbinieku drošībai ir jābūt prioritātei darba devēju vidū. Tāpēc, lai ierobežotu mobilo telefonu lietošanu auto vadīšanas laikā, “Drošākā uzņēmuma autoparks” dalībnieki kopā ar BALTA un vadošajām darba devēju organizācijām – Latvijas darba devēju konfederāciju (LDDK), Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru (LTRK) un Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūtu, ir parakstījuši memorandu, atsaucoties uz Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) aicinājumu, satiksmes drošības kampaņas “Izkāp no telefona!” ietvaros.

Lai veiksmīgāk risinātu šo jautājumu ir izstrādāta rokasgrāmatu darba devējiem un darbiniekiem, kā arī kampaņas uzlīmes izmantošanai uzņēmuma autoparkā, kas bez maksas pieejamas lejuplādēšanai šeit.