enlvru
Jaunumi

Ministru kabinets līdz 15. novembrim atceļ pašvaldības piešķirtos braukšanas maksas atvieglojumus pilsētas autobusos

SIA “Jelgavas Autobusu parks” informē, ka saskaņā ar Ministru kabineta rīkojumu “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”, lai mazinātu Covid-19 izplatību, stingro ierobežojumu laikā, sākot no 22. oktobra, Jelgavas pilsētas sabiedriskajā transportā tiek atcelti pašvaldības piešķirtie braukšanas maksas atvieglojumi skolēniem, kuri norēķiniem par sabiedrisko transportu izmanto Jelgavas skolēna apliecību, senioriem, politiski represētajām personām, kā arī bāreņiem un bez vecāku gādības palikušajiem bērniem, kuri par braucienu norēķinās ar Jelgavas iedzīvotāja karti. Šajā laikā minētajām personu grupām atlaide netiek piemērota un par braucienu jānorēķinās pilnā apmērā. Maksa par braucienu, uzrādot Jelgavas pilsētas skolēna apliecību vai Jelgavas pilsētas iedzīvotāja karti, ir 85 centi neatkarīgi no norēķinu veida – skaidrā naudā vai ar maksājumu karti.

Ministru kabineta rīkojums nosaka, ka pašvaldības un sabiedriskā transporta pakalpojuma sniedzēji, kuri saņem dotācijas no pašvaldībām, stingro ierobežojumu laikā nepiemēro braukšanas maksas atvieglojumus. Jelgavā pašvaldības braukšanas maksas atvieglojumi pilsētas sabiedriskajā transportā tiek piemēroti skolēniem, senioriem, politiski represētajām personām, bāreņiem un bez vecāku gādības palikušajiem bērniem.

Pašvaldības braukšanas maksas atvieglojumi minētajām personu grupām netiks piemēroti no 22. oktobra līdz 15. novembrim. Izņēmums ir 1.–3. klašu skolēni, kuriem braukšanas maksas atvieglojumi atcelti līdz 31. oktobrim, jo no 1. novembra viņiem plānots atsākt mācības klātienē.

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi, ir noteikti stingri pārvietošanās ierobežojumi, iedzīvotāji aicināti būtiski samazināt kontaktus un arī pārvietošanos ar sabiedrisko transportu, to izmantojot tikai neatliekamiem braucieniem. SIA “Jelgavas Autobusu parks” aicina iedzīvotājus būt atbildīgiem un sabiedrisko transportu izmantot tikai tad, ja nav citu iespēju.

Valsts noteiktos braukšanas maksas atvieglojumus arī turpmāk varēs saņemt visi pasažieri, braucot reģionālo maršrutu autobusos un vilcienos. Nemainīga paliek kārtība, ka braukšanas maksas atvieglojumi personām ar I un II grupas invaliditāti un viņu pavadoņiem tiks nodrošināti arī valstspilsētu, tostarp Jelgavas, organizētajā sabiedriskajā transportā.

Pasažieriem paliek spēkā obligāta prasība visa brauciena laikā lietot sejas masku.

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē

Burtu palielināšana
Kontrasti