enlv
Jaunumi

Labākie autobusa vadītāji 2022!

Labas iemaņas drošā braukšanā, cieņa pret pasažieriem un kolēģiem, māka iekļauties termiņos, kā arī rūpes par transportlīdzekļa drošību – tas viss raksturo aizvadītā gada SIA “Jelgavas autobusu parks” (JAP) labākos šoferus. Uzņēmums šogad jau desmito reizi godina un izceļ godprātīgākos, cītīgākos, atsaucīgākos un labākos autobusa vadītājus. Par 2022. gada labāko pilsētas sabiedriskā transporta vadītāju atzīts Ints Kunrads, kurš uzņēmumā strādā jau 20 gadus.

I.Kunrads ir viens no visilgāk JAP strādājošajiem šoferiem. Viņš darba gaitas uzņēmumā sāka 2003. gadā. Taujāts, kā viņš vērtē savus darba gadus, labākais šoferis smaidot atbild: “Stabilitāte, draudzīgais un saprotošais kolektīvs ir iemesli, kāpēc divdesmit gadi ir paskrējuši nemanot.” Jāpiebilst, ka I.Kunrads apbalvojumu saņem jau otro reizi – iepriekš viņš tika sumināts 2013. gadā kā 3. vietas ieguvējs par sasniegumiem pilsētas pārvadājumos. “Daudzi cilvēki domā, ka šofera darbs ir vienkāršs, bet, manuprāt, šī nav tikai profesija šī vārda stereotipiskā nozīmē, jo jebkuram transportlīdzekļa vadītājam jāprot pildīt vēl virkne citi pienākumu. Man patiess prieks un gandarījums, ka mans un manu kolēģu darbs tiek izcelts un novērtēts. Pie autobusa stūres mēs pavadām garas stundas un nobraucam simtiem kilometru,” saka 1. vietas ieguvējs.

Šobrīd JAP kopumā strādā 74 autobusa vadītāji. Vidējais šoferu vecums uzņēmumā ir 57,3 gadi. Uzņēmums aprēķinājis, ka labākie šoferi gadā kopumā nostrādā ap 2000 stundām, nobraucot 35 – 40 tūkstošus kilometrus.

“Lai kļūtu par labākajiem JAP šoferiem, jāmāk ne tikai orientēties pilsētas satiksmē, droši nogādājot pasažierus pieturvietās, bet svarīgi ir arī paveikt darbu noteiktajā apjomā un kvalitātē, rūpēties par autobusa tehnisko stāvokli un zināt, kā iegūt pasažieru labvēlību, lai nesaņemtu sūdzības,” saka JAP vadītājs Gints Burks.

2. vieta šogad piešķirta Sergejam Doņeckim, kurš pie autobusa stūres kopā aizvadījis jau 16 gadus, bet 3. vieta – Pāvelam Geidānam, kurš desmit gadus par autobusu vadītāju strādāja Skotijā, vadājot pasažierus Glāzgovā, bet kopš 2020. gada pārvadā pasažierus Jelgavā.

Labākos autobusa vadītājus sveica arī Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš, norādot, ka pilsēta nepārtraukti ir jaunu izaicinājumu priekšā, tostarp arī sabiedriskā transporta jomā. “Pilsētā pasažieru pārvadājumu joma pēdējos gadus attīstās arvien straujāk. Tā Jelgavā pasažierus jau vairāk nekā gadu pārvadā četri elektroautobusi. Esam bezizmešu sistēmas sākumposmā, bet mērķis ir tiekties pēc videi draudzīgāka transporta. Tāpat strādājam pie biļešu sistēmas uzlabojumiem, veidojot pakalpojumu iedzīvotājiem saprotamāku, vieglāku un kvalitatīvāku. Un jūs, sabiedriskā transporta vadītāji, esat daļa no tā visa. Tikai visiem darbojoties tandēmā, un tiecoties pēc augstākām virsotnēm, varam sasniegt vēlamo rezultātu. Paldies, ka savu darbu darāt ar lielu atbildību un godaprātu,” tā A. Rāviņš.

Šoferi dāvanā saņēma Jelgavas valstspilsētas domes Pateicības rakstu, īpašu nozīmīti un uzņēmuma naudas balvu.

Burtu palielināšana
Kontrasti