enlv
Jaunumi

No marta mainīti 7., 8. un 22. pilsētas autobusu maršrutu kustības saraksti

SIA “Jelgavas autobusu parks” (JAP), izskatot saņemtos iedzīvotāju ierosinājumus un izvērtējot iespēju sasaistīt atsevišķu pilsētas autobusu kursēšanas grafiku ar vilcienu satiksmi, no 1. marta ieviesusi izmaiņas trīs pilsētas autobusu maršrutu kustības sarakstos. Vislielākās izmaiņas skar 22. maršruta autobusu kursēšanas grafiku, bet atsevišķas izmaiņas ieviestas arī 7. un 8. maršruta autobusu kursēšanas grafikā.

Kā skaidro JAP komercdirektors Gatis Dūmiņš, jau kopš pagājušā gada nogales AS “Pasažieru vilciens” regulāri mainījis vilcienu kustības grafiku Jelgavas virzienā, kas pasažieriem radīja neērtības, plānojot savu ikdienas maršrutu. Šīs regulārās izmaiņas saistītas ar dzelzceļa infrastruktūras modernizācijas projekta īstenošanu.

Visbiežāk neērtības, plānojot savu maršrutu, pasažieriem rada nepieciešamība salāgot vilcienu un pilsētas autobusu kursēšanas laiku. “Šajā situācijā, kad vilcienu kursēšanas grafiks tika mainīts praktiski katru mēnesi un netika paziņots, uz cik ilgu laiku gaidāmās izmaiņas tiek ieviestas, bija neiespējami operatīvi un vienlaicīgi pieskaņot pilsētas autobusu kursēšanas grafiku vilcienu izmaiņām,” iepriekš skaidroja G.Dūmiņš. Taču šobrīd AS “Pasažieru vilciens” JAP ir apstiprinājusi, ka esošais vilcienu kursēšanas grafiks Jelgavas virzienā bez nozīmīgām izmaiņām saglabāsies vismaz līdz gada beigām.

“Tāpēc šobrīd esam pārskatījuši trīs maršrutu autobusu reisus un iespēju robežās tos salāgojuši ar vilcienu kursēšanas grafiku, tāpat atsevišķas izmaiņas šajos reisos ieviestas nesaistīti ar vilcienu kursēšanas grafiku, bet ņemot vērā iedzīvotāju ierosinājumus,” skaidro G.Dūmiņš.

Kopumā trīs maršrutos no marta būs izmaiņas 53 reisu kustības sarakstos.

7. maršrutā Meiju ceļš–Kārniņi un 8. maršrutā Romas krogs–Bemberi pēc grozījumiem nemainās izpildīto reisu skaits un nobraukums, tas saglabājas iepriekšējā apmērā.

Savukārt 22. maršrutā Asteru iela–Jelgavas stacija, veicot izmaiņas, kopējais izpildīto reisu skaits par četriem samazinās. Samazinājums saistīts ar reisu izpildes intervāla samazināšanu līdz vienai reizei stundā no pulksten 10 līdz 16, jo šajā laikā arī vilcienu kursēšanas intensitāte no Jelgavas stacijas ir vienu reizi stundā. Vēl pēc iedzīvotāju lūguma reisos pulksten 18.23 un 22.53 Asteru iela–Atmodas iela–Meiju ceļš mainīts reisu izpildes maršruts. Turpmāk norādītie reisi kursēs pa maršrutu Aspazijas iela–Dambja iela–Atmodas iela–Dobeles šoseja–Satiksmes iela–Meiju ceļš, un šajos reisos iekļautas autobusu pieturas “Brigadieres iela”, “Bebru ceļš” un “Atmodas iela”, bet izslēgta autobusu pietura “5. vidusskola”.

Foto: Jelgava.lv

Ziņu sagatavoja

Sabiedrisko attiecību departamentā.

Burtu palielināšana
Kontrasti