enlv
Jaunumi

Labākie autobusa vadītāji 2023. gadā!

Labas iemaņas drošā braukšanā, prasme iekļauties grafikā, atbildīga attieksme pret saviem darba pienākumiem un rūpes par pasažieriem – tās ir tikai dažas īpašības, kas raksturo trīs SIA Jelgavas autobusu parks (JAP) apbalvotos 2023. gada labākos Jelgavas pilsētas autobusu vadītājus. Pērn viņi katrs pie autobusu stūres veica vidēji 35 000 kilometru un katrs pārvadāja ap 45 000 pasažieru.

Pirmās vietas ieguvējs A.Sviķis, kurš apbalvošanas dienā pirmo maršrutu izbraucis jau pulksten 4:58, atzīst: ikdienā viņa prioritāte ir rūpes par pasažieriem – drošība un laipna attieksme vienmēr ir pirmajā vietā. “Man ir svarīgi, lai pasažieri droši un laikā nokļūst līdz plānotajam galapunktam, tāpēc maksimāla koncentrēšanās ceļam ir priekšnoteikums jebkurā maršrutā. Pēdējos gadus satiksmes intensitāte pilsētā ļoti augusi, arī braucēji ir dažādi – kāds steidzīgi bremzē, kāds nedod ceļu – , bet man šīs situācijas jau laicīgi jāparedz, jo jebkurš straujš manevrs ar autobusu var būt bīstams maniem pasažieriem,” skaidro A.Sviķis. Viņš uzsver, ka neatņemama darba daļa ir arī komunikācija ar cilvēkiem. “Pasažieri ir ļoti dažādi – katrs ar savu noskaņojumu, dažkārt situāciju vai jautājumu. Darba gadi mani norūdījuši savas emocijas atstāt kaut kur ārpusē un jebkurā situācijā reaģēt mierīgi, ar smaidu un laipnību,” veiksmes atslēgu sadarbībā ar pasažieriem atklāj A.Sviķis. Viņš atzīst: lai gan mēģinājis strādāt arī starpvalstu reisos, Jelgavai tomēr piemīt sava īpašā burvība, bet draudzīgais uzņēmuma kolektīvs ir vieta, kur vienmēr var saņemt atbalstu.

Otrās vietas godalgu pasākumā saņēma Sergejs Doņeckis, kurš pasažieru pārvadājumus Jelgavas pilsētā nodrošina jau 17 gadus – šajā laikā viņš sevi ir pierādījis kā uzticamu un atbildīgu darbinieku. Vienlaikus kolektīvs un darba devējs īpaši akcentē arī citas viņa īpašības – tas ir cilvēks ar izcilu humora izjūtu, kas spēj saglabāt pozitīvu garu pat saspringtākajās situācijās. Jāpiebilst, ka pirmās un otrās vietas ieguvēji – Andrejs un Sergejs – ir atsaucīgi arī ārpus ierastajiem ikdienas darba pienākumiem. Tā Vispārējo latviešu dziesmu un deju svētku laikā viņi kopā ar vēl astoņiem darba kolēģiem nodrošināja Jelgavas kolektīvu pārvadāšanu – Andrejs rūpējās par “Vēja zirdziņa” dejotāju drošu nokļūšanu svētkos, savukārt Sergejs devās ceļā kopā ar koriem “Tik un tā” un “Balti”.

Par sasniegumiem aizvadītajā gadā uzteikts arī trešās vietas ieguvējs Agris Špers. Kļūt par autobusa šoferi Agrim ir bijis bērnībā lolots sapnis, jo mamma strādājusi autobusu parkā. Liktenis gan bija lēmis citādāk – jaunības gados Agris dienēja, vēlāk dažus gadus strādāja lauksaimniecības nozarē, bet 20 gadi pavadīti darbā Valsts policijā. Šobrīd rit jau 11. gads, kopš Agris ir pievienojies JAP kolektīvam, un šajā laikā šoferis ir iepazīts kā ļoti taisnīgs un apzinīgs darbinieks, kurš vienmēr ir gatavs iedziļināties situācijā, to izprast un palīdzēt rast risinājumu.

Labākos autobusa vadītājus sveica arī Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš. “Jūs esat tie, kuri ikdienā rūpējas par jelgavniekiem, par to, lai viņi laicīgi un ērti nokļūtu galamērķi. Lai viņi saņemtu kvalitatīvu pakalpojumu. Paldies par godprātīgi padarītu darbu pilsētnieku labā,” tā A.Rāviņš.

Šoferi saņēma Jelgavas valstspilsētas domes Pateicības rakstu, īpašu nozīmīti un uzņēmuma naudas balvu.

Jāpiebilst, ka gada labākie autobusa vadītāji tiek vērtēti pēc vairākiem kritērijiem, piemēram, iekšējās kārtības noteikumu ievērošana, autobusa ekspluatācijas noteikumu godprātīga pildīšana, grafika ievērošana, saņemtās pasažieru pateicības.

Labākie autobusu vadītāji 2023.

Burtu palielināšana
Kontrasti